Skip to content Skip to footer

Ülkemizde ve dünyada enerji ihtiyaçları üretim tesislerinden dağıtım şirketlerinin hatları ile son kullanıcılara ulaştırılmaktadır.

İlerleyen teknoloji ve yenilenebilir enerji tesis birim maliyetlerinin azalması ile tüketiciler kendi öz kaynakları ile bireysel enerji üretim tesislerini kurabilir hale gelmiştir.

Bireysel olarak tesis edilebilen yenilenebilir enerji üretim sistemlerinin başında güneş ve rüzgar enerji sistemleri gelmektedir. Tüketiciler kuracakları enerji üretim tesislerinden 2 farklı yöntem ile faydalanabilmektedir.

On Grid Sistemler

Tüketicinin tesis kurmayı planladığı noktada mesken veya ticarethane olarak herhangi bir enerji aboneliği olması durumunda, enerji tedarikçisi dağıtım şirketi ile yapacakları anlaşma ile şebekeye bağlı enerji tesisi kurabilmektedir. Firmamız dağıtım şirketleri ile olan yasal prosedürler ile ilgili danışmanlık ve uygulama hizmeti sağlamaktadır.

Şebekeye bağlı enerji tesisi kurulumunda tüketicinin mevcut sözleşme gücü dikkate alınır.

Güç artırım talebi yapılarak enerji tüketim değerlerine göre sözleşme gücünde revizyon yapılabilir.

Şebekeye bağlı sistemlerde kullanılacak eviricinin özelliklerine göre enerji ihtiyacı öncelikle yenilenebilir enerji kaynağından daha sonra varsa depolama ünitesinden karşılanır.

Enerji üretiminin ihtiyaçtan daha fazla olması durumunda güç şebekeye basılarak mevcuttaki üretim sistemi ve depolama sisteminin yetersiz geldiği noktada şebekeden enerji alınabilir.

Sonuç olarak tüketici kesintisiz enerji ihtiyacını şebekeye bağlı enerji üretim tesisinden karşılayabilir. Ayrıca mahsuplaşma yaparak üretimin tüketimden fazla olduğu zaman dilimlerinde şebekeye enerji satarak ek kazanç elde edebilir.

Off-Grid Sistemler

Her ne kadar yerleşim bölgelerinde enerji en uç noktalara kadar ulaşmış olsa da halen enerjinin ulaşamadığı veya ulaşsa bile maliyetlerin fazla olduğu noktalarda şebeke enerjisine ihtiyaç olmadan depolamalı sistemler kurulabilmektedir.

İnsanların yerleşim yerlerinden uzaklaşma istekleri gün geçtikçe artmaktadır. İnsan yaşamının günümüz şartlarında sürdürülebilmesi için temel ihtiyaçların başında enerji ve su ihtiyacı gelmektedir.

Dağıtım noktasına olan uzaklık enerji talebi olması durumunda nakil hatlarından kaynaklanarak maliyetleri artırmaktadır.

Şartlar böyle iken yerleşim merkezinden uzak bir noktada enerji ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yenilenebilir enerji sistemi kurmak mantıklı hale gelmektedir.

Şebeke bağlantısının maliyetlerinin yanı sıra düzenli olarak ödenecek faturalar düşünüldüğünde bağımsız bir yenilenebilir bir enerji sistemine sahip olmak ayrıcalıktır.

Gelişen teknoloji ile birlikte enerji depolama sistemleri uzun yıllar bakım gerektirmeksizin çalışabilmektedir.

Kurulacak olan sistemin mühendislik hesaplarının ve uygulamasının önemi oldukça fazladır.

Sizlerde enerji ihtiyaçlarınıza yönelik sorunlarınızın çözümü için firmamız ile irtibata geçerek kazançlı çıkabilirsiniz.

Rectares Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Anonim Şirketi olarak alanında uzman kadromuz ile Türkiye’nin her noktasına yerinde ve bilgisayar ortamında oluşturulacak fizibilite raporları doğrultusunda sizlere en uygun hizmeti sağlamaya hazırız.

Bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Rectares Enerji

Leave a comment

Subscribe for the updates!

×

Merhaba!

Bir sorun mu var, cevabını almak için tıkla.

× Şimdi Fiyat Al!